AL8010h 300 степени регулатор за висока температура

AL8010H е дигитален контролер за висока температура, максимална контрола 300 ℃; стандардно во Целзиусови и 30А излезно реле за исклучување/вклучување на грејачот, максимум 6600W со 220V или 3300W со 110V.

Цената тука не е вклучуваат на сензор за термистор. Ве молиме наведете ги вашите барања во долунаведената област за да добиете понуда,Минимална сума за нарачка: 100 УСД


Карактеристики на AL8010H

 • Два типа на методи за поврзување, напонот на влезната моќност за контролорот и оптоварувањето со жици, може да бидат различни;
 • Зададената точка на температурата (0 до 300 ℃) и хистереза да се одреди целниот температурен опсег и високата и ниската граница на достапната поставена точка на температурата;
 • Вметнете NVM во автоматската меморија постојните параметри, продолжете со сите податоци откако ќе се вратите, не треба повторно да ги конфигурирате;
 • Прилагодлива калибрација на температурата;
 • Време на одложување на заштитата на компресорот што може да се уредува;
 • Аларм по шифра за грешка на екранот (без звучник внатре) штом температурата на сензорот ќе го надмине мерливиот опсег или грешка на сензорот.

Преден панел на термостат AL8010H

blank

blank

blank


Дијаграм за поврзување на контролорот за висока температура AL8010H

Оваа единица има два начини на поврзување

 • левиот дијаграм за поврзување со исто влезно напојување 220V,
 • правилниот дијаграм со различни напони, оптоварувањата може да поврзат 110V, но контролорот мора да напојува 220V (да претпоставиме дека го купивте 220V, можете да купите и други верзии, на пр. 24v)
Нови дијаграми за поврзување AL8010H од 2021 година
Нови дијаграми за поврзување AL8010H од 2021 година
Фотографија на жици на дигитален контролер за висока температура AL8010H
Поврзување Фотографија на AL8010H контролер за висока температура

Мени за функции на контролорот за висока температура AL8010H

КодФункцијаМинМаксСтандардноЕдиница
HCРежим на ладење или греењеВХВN/A
ДТемпературна хистереза / разлика во враќањето1155°C
ЛСДолна граница за зададена точка0СП0°C
ХСГорна граница за зададена точкаСП300300°C
CAКалибрација на температурата-550°C
PTВреме на одложување на заштита за фрижидер0101Мин
Кликнете на методите за поставување на целната температура исто како и контролорот AL8010F овде за да го видите упатството за работа.

Код за грешка на AL8010H

Внатре во контролерот за температура AL8010H нема звучен сигнал. Затоа само го прикажува кодот за грешка на екранот.

 1. – – –” значи грешка на сензорот или отворено коло;
 2. HHH” е предизвикана од собната температура што ја надминува горната ограничена или краток спој на сензорот;
 3. LLL” значи измерена температура со термисторот пониска од долниот ограничен или краток спој на сензорот;

Преземете го упатството за употреба на термостатот за висока температура AL8010H

Упатство за употреба на термостат AL8010H на шпански

Manual de usuario de Termostato AL8010H en español.pdf
Имајте предвид дека на англиската страница се прикажува само англиската верзија на упатството за корисникот, ве молиме префрлете се на соодветната јазична страница за да го преземете прирачникот PDF на други јазици.

Совет: ова упатство за корисникот е создадено врз основа на термостатот Elitech AL8010H, не можеме да ве увериме дека оваа брошура работи и за истите модели од други производители.

 


Најчесто поставувани прашања за термостат со компактен панел Haswill

 1. Како да ја добиете цената?
  Кликнете на копчето за пребарување и пополнете го формуларот, ќе добиете одговор за неколку часа.
 2. Целзиусови VS Фаренхајт
  Сите наши дигитални контролори за температура стандардно во Целзиусови степени, а дел од нив се достапни во Фаренхајт со различни минимални количини на нарачки.
 3. Споредба на параметри
  Компактни панелни табели за дигитални контролери за температура
 4. Пакет
  Стандардниот пакет може да вчита 100 компјутери / CTN дигитални контролери за температура.
 5. Додатоци
  Ви предлагаме да купите резервни делови од 5% ~ 10% како штипки и сензори како залиха.
 6. Гаранција
  Стандардна едногодишна (продолжувачка) гаранција за квалитет на сите наши контролори, ние ќе понудиме бесплатна замена доколку најдеме дефект во квалитетот.
 7. Услуга за приспособување
  Ако не можете да најдете соодветен контролер на температурата на оваа веб-локација, ние ќе ви помогнеме да го развиете врз основа на нашите постоечки зрели производи;
  Благодарение на комплетниот кинески сет на поврзани индустриски синџири, нашите прилагодени термостати се со висок квалитет и ниска цена;
  MOQ е обично од 1000 парчиња. не двоумете се да контактирате со нас за услуги за прилагодување.

или повеќе прашања? Кликнете Најчесто поставувани прашањаМинимална сума за нарачка: 100 УСД


Препорачани написи